دود – سیگار کشیدن اردیبهشت لالیگا لالیگا

دود – سیگار کشیدن: اردیبهشت لالیگا لالیگا سویا رئال سوسیداد laliga soya real sosydad

گت بلاگز اخبار بین الملل تیلرسون با ماتیس هم صدا شد

گروه‌های شورشی مجددا نظام سوریه را به استفاده از گازهای سمی در شهر سراقب در نزدیکی شهر جنوبی ادلب متهم کردند، این ادعاها بعد از بیانات رکس تیلرسون راجع به استفا

تیلرسون با ماتیس هم صدا شد

تیلرسون با ماتیس هم صدا شد

عبارات مهم : روسیه

گروه های شورشی مجددا نظام سوریه را به استفاده از گازهای سمی در شهر سراقب در نزدیکی شهر جنوبی ادلب متهم کردند، این ادعاها بعد از بیانات رکس تیلرسون راجع به استفاده سلاح شیمیایی در سوریه مطرح شد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری یکسان با همتای آرژانتینی خود در بوینس آیرس با بیان اینکه واشنگتن راجع به اطمینان یافتن از به کار گیری سلاح شیمیایی در سوریه تحقیق می کند، گفت: مسکو باید به عنوان کشور ضامن طبق توافق امضا شده است با واشنگتن به تعهد خود در زمینه نابودی سلاح های شیمیایی در سوریه پایبند باشد.

تیلرسون اظهار داشت: ما به طور دقیق اوضاع سوریه را دنبال و عنوان استفاده از سلاح شیمیایی را هم بررسی می کنیم و از روسیه می خواهیم نقش خود را براساس توافقنامه های امضا شده، ایفا کند.

تیلرسون با ماتیس هم صدا شد

تیلرسون در ادامه با بیان نگرانی کشورش به علت وجود اطلاعاتی در زمینه اینکه هنوز در سوریه سلاح شیمیایی وجود دارد و استفاده می شود بار دیگر از روسیه خواست سازوکار تحقیقات یکسان بین شرکت ملل و شرکت منع تسلیحات شیمیایی را تمدید کند.

وزیر خارجه آمریکا در این باره روسیه را به دست برداشتن از استفاده از حق وتو علیه قطعنامه های شرکت ملل فراخواند که به انجام تحقیقات مهم جهت اثبات واقعیات در سوریه منجر می شود.

گروه‌های شورشی مجددا نظام سوریه را به استفاده از گازهای سمی در شهر سراقب در نزدیکی شهر جنوبی ادلب متهم کردند، این ادعاها بعد از بیانات رکس تیلرسون راجع به استفا

در پی ادعاهای تیلرسون در زمینه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه شورشیان سوری هم مدعی شدند، در جریان بمباران ارتش سوریه در شهر سراقب در نزدیکی شهر جنوبی ادلب ۱۰ تن از عنصرهای آنها دچار حالت خفگی بر اثر استنشاق گازی سمی شدند.

منابع مخالف سوری پیشتر نیز نظام سوریه را به حمله با گاز سارین در دوما در نزدیکی شهر دمشق متهم کرده بودند.

این در حالی است که جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز در گفت وگویی با شبکه تلویزیونی “ان بی سی ” نسبت به وقوع حمله احتمالی با استفاده از گاز کلر در مناطق پرتنش در داخل سوریه ابراز نگرانی کرده بود.

تیلرسون با ماتیس هم صدا شد

ماتیس گفته بود، درصورت اثبات اطلاعات مبنی بر استفاده دمشق از سلاح های شیمیایی ممکن است نیروی دریایی آمریکا دست به حملات موشکی تازه به مناطقی بزند که تحت کنترل دولت سوریه هستند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه به نقل از یک منبع کاخ سفید که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد، مقامات آمریکا مظنون به این هستند که نظام سوریه همچنان سلاح های شیمیایی را در داخل انبارهای تسلیحاتی خود حفظ کرده و واشنگتن آماده عملیات نظامی علیه نیروهای نظام سوریه است.

گروه‌های شورشی مجددا نظام سوریه را به استفاده از گازهای سمی در شهر سراقب در نزدیکی شهر جنوبی ادلب متهم کردند، این ادعاها بعد از بیانات رکس تیلرسون راجع به استفا

این در حالی است که یک منبع رسمی سوریه به المیادین فاش کرد، کمپین عجیب رسانه ای و سیاسی جهت تحت فشار گذاشتن ارتش سوریه و مانع تراشی در مسیر پیشروی ارتش در ادلب وجود دارد.

این منبع گفت: این هجمه هدفش مانع تراشی در مسیر پیشروی ارتش در ادلب و ایجاد تشویش علیه دولت سوریه است.

تیلرسون با ماتیس هم صدا شد

به گفته این منبع، این هجمه با نشانه سرپوش گذاشتن بر موشک هایی است کشورهای غربی به گروه های تروریستی داده اند که اخیرا جنگنده روسی را ساقط کرد.

این مقام سوری گفت: این هجمه بعد از شکست چندین کشور در صدور قطعنامه های بین المللی در محکومیت دمشق و ترساندن سوریه به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی است.

واشنگتن به پیشنهاد روسیه در زمینه تشکیل تیم تحقیقاتی بین المللی در زمینه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه اعتراض کرده و گفته هست، ۳۵۰ هزار دلار را جهت تامین بودجه سازوکار مستقل بین المللی جهت تحقیق راجع به جرایم در سوریه می دهد و امیدوار است روسیه اجازه تحقیقات را بدهد.

روسیه نیز اخیرا مانع از اجرای چندین پیش نویس قطعنامه در زمینه پرونده سلاح های شیمیایی سوریه و تمدید هیئت بین المللی مامور تحقیق در زمینه استفاده از سلاح های شیمیایی شده است است.

سوریه در سال ۲۰۱۳ با نابودسازی زرادخانه تسلیحات شیمیایی اش در چارچوب توافق روسیه و آمریکا در این زمینه موافقت کرد، ولی اتهامات بین المللی و مخالفان سوری علیه نظام در زمینه استفاده از سلاح شیمیایی در حملات متفاوت ادامه دارد، البته همگی از جانب دمشق تکذیب شده است است.

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | آمریکا | واشنگتن | استفاده | شیمیایی | رکس تیلرسون | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz